نقشه کشی ساختمان / طراحی نقشه ساختمان

نقشه کشی ساختمان / طراحی نقشه ساختمان

نقشه کشی ساختمان / طراحی نقشه ساختمان در مجری کده با بهترین متخصصان از طریق سفارش پروژه با ما در ارتباط باشید.

آینده هوشمند جدید برای شهرها
آینده شهرها چگونه است؟

نقشه کشی ساختمان / طراحی نقشه ساختمان
نقشه کشی ساختمان / طراحی نقشه ساختمان

این سؤالی بود که Sidewalk Labs، یک شرکت تابعه که اکنون در Google ادغام شده است، تلاش کرد تا پاسخ‌های ملموسی برای آن بسازد. در اکتبر 2017، اعلام Sidewalk مبنی بر اینکه Quayside را در مرکز شهر تورنتو توسعه خواهد داد، دنیا را طوفانی کرد. این فقط یک مجموعه جدید از ساختمان‌های آپارتمانی و پارک‌های بلند (مانند بسیاری از پیشرفت‌های دیگر در تورنتو) نبود، بلکه آینده بود. ساختمان‌های چوبی انبوه، مسکن مقرون‌به‌صرفه، و فناوری‌های نوظهوری مانند تاکسی‌های ربات و پیاده‌روهای گرم‌شده داشت.

نقشه کشی ساختمان در مجری کده
رندر 2018 توسعه Quayside. اعتبار: آزمایشگاه های پیاده رو

من اولین بار در سال 2019 درباره Sidewalk Labs شنیدم. وب سایت آنها مملو از گرافیک های مسحورکننده، تیمی متنوع و منحصر به فرد و پروژه های جالب بود که یکی از آنها “Master Innovation and Development Plan” یا MIDP بود. من به ایده های شهری جدید مانند طراحی مولد در پادکست آنها، شهر آینده، در راه دبیرستان گوش دادم. این شرکت یکی از عوامل انگیزشی اصلی بود که چرا من مهندسی عمران و فناوری را به عنوان یک مسیر شغلی انتخاب کردم. من کارم را در شهرهای هوشمند تصور کردم. این ترکیبی عالی از هر دو علاقه من بود: فیزیکی بودن ساختارهای جدید طراحی شده و نوآوری در پشت فناوری های نوظهور. وبلاگ و پادکست آنها را به صورت مذهبی دنبال کردم. من در این پروژه Quayside سرمایه گذاری کردم زیرا این پروژه بسیار نزدیک به خانه بود و یکی از اولین ها در نوع خود بود، پروژه ای که “از اینترنت ساخته می شد”.

اما شهر اول اینترنت، شهر اول مردم نیست. نگرانی ها در مورد حفظ حریم خصوصی داده ها و نظارت مستمر از سنسورهای توسعه پیشنهادی باعث ایجاد نگرانی در بین شهروندان و قوانین تورنتو شده است.

در ماه مه 2020، دن داکتروف، مدیر عامل Sidewalk Labs، با اشاره به اختلالات اقتصادی ناشی از همه‌گیری، اعلام کرد که این شرکت پروژه Quayside را لغو می‌کند. بسیاری، از جمله من، نسبت به این که این مشکل تنها ریشه در مسائل مربوط به کووید-19 داشته باشد و اینکه این بیماری همه گیر صرفاً یک کاتالیزور برای تعطیل کردن فرآیندها به دلیل نگرانی های حفظ حریم خصوصی باشد، تردید داشتیم. با این حال، این شرکت همچنان روی محصولات کوچک کنترل داشت، از جمله Delve، یک ابزار طراحی مولد، و Pebble، مجموعه ای از ابزارها برای پارکینگ و مدیریت محدودیت ها.

دان بعداً اعلام کرد که Sidewalk Labs تحت «تلاش‌های محصول پایداری شهری» خود در دسامبر 2021 با Google ادغام خواهد شد. از آگوست 2022، آنها به ساخت پروژه‌های نرم‌افزاری/سخت‌افزاری داخلی و همچنین طرح‌های ساخت چوب انبوه به عنوان پروژه‌ها ادامه می‌دهند. ساکن در گوگل در حالی که من از این پروژه‌های نوآورانه قدردانی می‌کنم، این شرکت دوباره به همان چیزی که هر شرکت نرم‌افزاری در حال حاضر است، بازگشت. ساختن برنامه‌ها یا دستگاه‌هایی که به مشتریان و کاربران فروخته می‌شوند چیز جدیدی نیست. وقتی آن پست را در دسامبر خواندم، فکر کردم حرکت نرم‌افزار، بیت‌ها و پیکسل‌های جدیدی که می‌توانند از مرزهای صفحه عبور کرده و وارد خیابان‌ها شوند، مدت‌هاست که از بین رفته است. با گذشت یک ترم از مدرک مهندسی عمران، آرزوهای من برای شهرهای هوشمند کاهش یافت.

در آن زمان بود که فهمیدم باید دوباره تعریف کنم که شهرهای هوشمند واقعاً شامل چه مواردی هستند. باید تعریف بهتری برای خودم پیدا می‌کردم، زیرا متوجه شدم که در زیر همه این جاه‌طلبی‌ها و محصولات شرکت‌های فناوری پر زرق و برق، شهرها هنوز … شهر هستند. آنها مجموعه ای از مردم، فرهنگ و ایدئولوژی بودند. آجر و ملات با کار و بازی ترکیب شده است. شهرها برای مدت طولانی بدون نیاز به وب سایت های خیره کننده، برنامه های بلندپروازانه و محصولات نرم افزاری ساخته و نگهداری شده اند. متوجه شدم که در اصل، شهرها درباره مردم، برای مردم و توسط مردم هستند.

علیرغم شک و تردیدهای روزافزون من به نقش فناوری در شهرها، هنوز اهمیت تنظیم کردن در دنیای فناوری و نرم افزار را احساس می کنم. من فکر می‌کنم مکانی برای فناوری در چشم‌انداز شهری وجود دارد، و من به کشف آن ادامه می‌دهم. تابستان امسال، من یک دوره تعاونی را به عنوان یک توسعه‌دهنده نرم‌افزار گذراندم که روی برنامه‌های وام مسکن کار می‌کردم و شاهد موج عظیمی از نوآوری در بخش مسکن، وام مسکن و املاک و مستغلات هستم. من همچنین فکر می کنم که برنامه های حمل و نقل، برنامه ریزان برنامه و ابزارهای داده حمل و نقل، نوآوری های شگفت انگیزی در دهه گذشته بوده اند. استفاده از ابزارهای تجسم داده ها برای تجسم شبکه های خیابانی دارایی بزرگی برای شرکت های برنامه ریزی شهری در آینده خواهد بود.

نقشه کشی ساختمان

من این فرصت را داشتم که در ژوئن گذشته در کنفرانس Collision 2022 شرکت کنم که بزرگترین کنفرانس فناوری در کانادا نام گرفت. در آنجا چیزهای زیادی در مورد صنایع مختلف فناوری یاد گرفتم، اما به بحث‌های پیرامون شهرهای هوشمند توجه ویژه‌ای داشتم، و برای خوشحالی من، پانل‌ها و مکالمات حول محور تعداد کلمات کلیدی که می‌توانیم در یک شهر بگنجانیم، نبود، بلکه بیشتر درباره انسانیت بود. شهرهای مرکزی می توانند باشند.
جان توری، شهردار تورنتو در حال سخنرانی در Collision 2022. اعتبار: تصویر شخصی

یکی از سخنرانی‌های مورد علاقه من در کنفرانس، جان توری، شهردار تورنتو، با عنوان «در آغوش گرفتن آینده شهرها» بود. او فناوری را به عنوان یک کاتالیزور اصلی برای رشد در شهر تصدیق کرد، اما تمرکز زیادی بر پروژه‌های انسان محور، به ویژه CaféTO، پروژه‌ای برای اجرای پاسیو به جای

نقاط پارکینگ در تابستان و همچنین پروژه های حمل و نقل شهر را محدود کنید. وی خاطرنشان کرد: مردم آینده زیرساخت ها هستند. در میان ادغام فناوری، استارت‌آپ‌های نرم‌افزاری، هیاهو و کلمات رایج، شهردار تصمیم گرفت توسعه مردم‌محور را برجسته کند.

بنابراین، شهرهای آینده چگونه به نظر می رسند؟ من با اطمینان می توانم بگویم که آنها در درجه اول مردم هستند. به اندازه واقعی. مقرون به صرفه، در دسترس، پایدار و عادلانه. توسط عموم طراحی شده است. ترانزیت محور. بی خطر. شهر هوشمند به معنای هوشمند بودن در مورد رفتار با شهروندان، رشد جمعیت و حفظ ساختارهای آن است. این به معنای طراحی مشارکتی از هر سن، قومیت و پیشینه است. برای مثال، Urban Minds یک سازمان غیرانتفاعی در تورنتو است که از جوانان به عنوان همکار فعال در بافت های شهر ما دعوت می کند. وقتی نوبت به نوآوری در منظر شهری می رسد، لازم نیست ابتدا به نرم افزار متوسل شویم. هوشمند و نوآور بودن به این معنی است که ابتدا از آنچه در شهرهای موجود کار می‌کند استفاده کنید، نیازهای اساسی شهروندان مانند پارک‌ها، امکانات در دسترس و فرهنگ را برآورده کنید. تنها در این صورت است که می توانیم راه هایی برای نوآوری اخلاقی با استفاده از فناوری پیدا کنیم. من نقل قول هری وو از قطعه کری جاکوبز در بررسی فناوری MIT را دوست دارم. می گوید: «این شهر هوشمند نیست. این شهری است که هوشمند است.» این یک طرز فکر شهر آینده است که من برای دیدن آن هیجان زده هستم.

نقشه کشی ساختمان در مجری کده با بهترین متخصصان