وبلاگ اختصاصی

چهار مزیت یکپارچه سازی BIM و GIS برای راه آهن و بزرگراه
مهندسی

چهار مزیت یکپارچه سازی BIM و GIS برای راه آهن و بزرگراه

چهار مزیت یکپارچه سازی BIM و GIS برای راه آهن و بزرگراه


شبکه راه


مسیر تحول دیجیتال در معماری، مهندسی و ساخت‌وساز نیازمند جریان‌های اطلاعاتی قابل تعامل، در دسترس و دقیق است تا بتوان دوقلوهای دیجیتال، دارایی‌های هوشمند و شهرهای هوشمند را فعال کرد. پیچیدگی زیرساخت های خطی، تأثیرات زیست محیطی و اندازه پروژه مستلزم استعداد متخصصان طراحی و زمین فضایی است.
این مقاله چهار مزیت یک رویکرد یکپارچه به GIS و BIM را برای راه‌آهن و بزرگراه‌ها ارائه می‌کند و نشان می‌دهد که چگونه آنها با هم تحویل دیجیتال و بهره‌وری را بهبود می‌بخشند. این یک بحث میزگردی را معرفی می‌کند که به بررسی این موضوع می‌پردازد که چگونه تیم‌های GIS و BIM Skanksa با موفقیت راه‌حل‌های Autodesk و Esri را ادغام می‌کنند و برای همه تیم‌ها و ذینفعان ارزش به ارمغان می‌آورند. با استفاده از نمونه‌های پروژه خاص، رهبران Skanska توضیح خواهند داد که چگونه ساده‌سازی گردش‌های کاری بین Revit، Civil 3D و Esri ArcGIS یک تجربه هماهنگ و پیشرفته را برای همه کاربران نهایی فراهم می‌کند.

چهار مزیت یکپارچه سازی BIM و GIS برای راه آهن و بزرگراه


اکنون به مزایای یک رویکرد یکپارچه سازی BIM و GIS برای راه آهن و بزرگراه می‌پردازیم:

 1. بهبود تحویل پروژه از طراحی از طریق تحویل
  یک رویکرد مشارکتی و چند رشته ای، از آغاز پروژه تا تحویل به عملیات و نگهداری ضروری است. با توجه به محبوبیت مفهوم دوقلو دیجیتال و استفاده از روش‌های مختلف، GIS و BIM قادر به ترکیب ماکرو و میکرو هستند تا جریان یکپارچه اطلاعات را برای تحقق این مفهوم تسهیل کنند. در مراحل اولیه یک پروژه، جایی که توسعه مدل سه بعدی از تولید طراحی سنتی دو بعدی عقب می ماند، GIS یک پلت فرم کلیدی برای مصرف، سازماندهی و به اشتراک گذاری داده های پروژه با تیم است. غلبه بر تغییرات فنی و فرهنگی نیز در به حداکثر رساندن مزایای تحول دیجیتال کلیدی است تا همه ذینفعان پروژه را در این سفر همراهی کند.

اتصال BIM و GIS: واقعیت جدید پروژه های زیست محیطی با پال پورکلاب

 1. تسهیل همکاری بهتر و کارایی عملیاتی
  ادغام BIM و GIS تیم ها را قادر می سازد تا به سرعت به آخرین اطلاعات دسترسی داشته باشند، طراحی مهندسی را با طراحی جغرافیایی پوشش دهند و همچنین زمینه را با دفتر مرتبط کنند. منجر به بهبود همکاری بین سهامداران متعدد می شود. این به شما امکان می‌دهد بر رویکردهای سلد در AEC غلبه کنید، در حالی که ارزش داده‌های موجود را برای افزایش تحویل پروژه و بهبود بهره‌وری دیجیتال خود به حداکثر می‌رساند. در جایی که مدل‌سازی سه بعدی برای ارائه جزئیات طراحی توسعه‌یافته مناسب است، GIS زمینه و بستری به‌راحتی قابل به‌روزرسانی را برای بررسی گزینه‌های طراحی، فرصت‌های مهندسی ارزش و پوشش با راه‌حل فعلی فراهم می‌کند.
 2. گسترش قابلیت های GIS، BIM و CAD
  توسعه راه حل به شدت به شناسایی صحیح نیازهای کاربر قبل از پیاده سازی فنی بستگی دارد. این الزامات معمولاً از طریق داده ها منتقل می شوند و ذینفعان مختلف قالبی را انتخاب می کنند که به بهترین وجه نیازهای آنها را برآورده می کند. همچنین این احتمال وجود دارد که یک راه حل خاص نیاز به اطلاعات پایه ای داشته باشد که در GIS، BIM یا CAD ارائه می شود، که تبدیل داده ها را برای موفقیت برنامه ضروری می کند. قابلیت همکاری GIS در برقراری ارتباط با سایر سیستم ها و گسترش قابلیت های یکدیگر ضروری است.

مجری ذیصلاح , مجری ساختمان اراک |مهندس مجری ذیصلاح تهران و اراک

 1. افزایش ارزش BIM
  درک ارتباط متقابل محیط ساخته شده در رابطه با یک طرح پیشنهادی برای همه ذینفعان ضروری است. از مدیران پروژه گرفته تا پیمانکار و جوامع محلی، توانایی بازنمایی بافت مکانی و قرار دادن دارایی ها در دنیای واقعی، پایه دیجیتالی را تشکیل می دهد که برای تحقق یک دوقلو دیجیتال ضروری است. در جایی که پلتفرم‌های BIM عموماً مجموعه‌ای از ویژگی‌های سفت و سخت اما به خوبی تعریف شده را ارائه می‌دهند، قابلیت‌های GIS سیال‌تر و قابل تبدیل‌تر هستند و می‌توانند BIM را در گستره کامل خود، تنها با مهارت‌های علم داده، محقق کنند. این یک پلت فرم دیجیتال واقعا یکپارچه ایجاد می کند و جریان دو طرفه اطلاعات را که وابسته به زمینه برنامه است تسهیل می کند.

بحث میزگردی را تماشا کنید که چگونگی ادغام موفقیت‌آمیز تیم‌های GIS و BIM Skanksa با راه‌حل‌های Autodesk و Esri را بررسی می‌کند و برای همه تیم‌ها و ذینفعان ارزش به ارمغان می‌آورد.
مارک گلدمن مدیر AEC Industry Solutions در Esri است. او با یک تیم جهانی برای تعریف و ارائه استراتژی برای محصولات و راه حل های Esri در خدمت کاربران معماری، مهندسی و ساخت و ساز کار می کند. آقای گلدمن یک متخصص برجسته در مدل سازی اطلاعات ساختمان (BIM)، سیستم های اطلاعات جغرافیایی (GIS) و تأثیر آنها بر فرآیندها و تجارت صنعت برنامه ریزی، طراحی و ساخت و ساز است. مارک کار خود را در اولین روزهای CAD آغاز کرد و بیش از 20 سال موفقیت در تعریف، توسعه و ارائه خدمات و فناوری‌ها برای طراحی، مهندسی، تولید و ساخت و ساز تکامل یافته است. او با یک شبکه بین‌المللی قوی از مدیران AEC کار کرده است که اغلب سرمایه‌گذاری‌های مشترک برنده، مشارکت و روابط با مشتری را ایجاد کرده است. بیش از دو دهه ارائه محصولات و خدمات برای ساختمان، ساخت و ساز و تولید را به ارمغان می آورد.

نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *