وبلاگ اختصاصی

10 Optimization strategies in Structural Engineering projects to scale up the margin to next level.
مهندسی

10 استراتژی بهینه سازی در پروژه های مهندسی سازه برای افزایش حاشیه به سطح بعدی قدرت

10 استراتژی بهینه سازی در پروژه های مهندسی سازه برای افزایش حاشیه به سطح بعدی.
قدرت

در پروژه های مهندسی سازه، طراحی مجازی به تدریج در حال تبدیل شدن به یک ساختمان بلادرنگ است. تا حد معینی، پروژه در محدوده کامپیوتر قرار دارد. فراتر از این افق، دگرگونی فیزیکی وجود دارد. هنگامی که ما طراحی، جزئیات، برنامه ریزی را انجام می دهیم، فرآیند را می توان با کلیک ماوس کنترل کرد، جایی که می توانیم زمان عدد N را خنثی کنیم و آن را در هر تکرار بهتر کنیم. اما اگر یک لوله را در زمان واقعی به عنوان بخشی از فرآیند ساخت برش دهیم، نمی‌توانیم آن را لغو کنیم. مرز باریکی بین فرآیند مجازی و اجرای بلادرنگ وجود دارد. زمان بیشتری را صرف کنید و اصلاحات تکراری را در خود مرحله مجازی انجام دهید تا پروژه بی‌وقفه اجرا شود.


بهینه سازی مواد


سودآوری پروژه به طور تصاعدی متناسب با کارایی نحوه برخورد شما با مواد است. وزن بیشتری به مواد در مرحله طراحی بدهید. اندازه مواد را نه تنها برای طراحی ایمن، بلکه برای به حداکثر رساندن کارایی تودرتو برای استفاده بهتر از مواد و همچنین در نظر گرفتن سهولت ساخت، محدودیت های حمل و نقل و محدودیت های نصب، بهینه کنید.


جنبه مهندسی


یک استراتژی بسازید که به جنبه مهندسی و جنبه مدیریت اهمیت یکسانی بدهد. به عنوان مثال، مهندسی حمل و نقل کمی با مدیریت حمل و نقل متفاوت است. بررسی کنید که آیا امکان انجام هر گونه نوآوری مهندسی در هر مرحله به جای مدیریت آنچه در حال حاضر وجود دارد وجود دارد یا خیر.


پایگاه داده متمرکز

اگر در هر سیستم برگه های اکسل مستقلی داشته باشید، منجر به افزونگی و تکراری شدن داده ها می شود. حتی اگر سیستم اطلاعات ساختمان متمرکز ندارید، حداقل مطمئن شوید که از صفحه گسترده آنلاین یا پایگاه داده استفاده می کنید که همه اطلاعات را در یک مکان دارد.


قدرت API


اگر چندین برنامه نرم افزاری در شرکت خود دارید، بررسی کنید که آیا آنها از API پشتیبانی می کنند. API به دو برنامه اجازه می دهد تا با یکدیگر صحبت کنند. به عنوان مثال، اگر از STAAD Pro برای طراحی استفاده می کنید اما از API استفاده نمی کنید، می توانیم بگوییم که شما فقط از 10٪ پتانسیل STAAD Pro استفاده می کنید. صفحه ای که برای انجام دستی کار استفاده می کنید مانند نوک کوه یخ است. با استفاده از API ها، می توانید 90 درصد پتانسیل پنهان در زیر سطح را آزاد کنید. برای استفاده از API ها، به مجموعه ای از مهارت های برنامه نویسی نیاز دارد. اما اگر تلاش کنید آسان است و آموزش های آنلاین زیادی در دسترس است.
از بهترین ها استفاده کنید
اگر تیم توسعه داخلی برای انجام برخی برنامه‌نویسی دارید، مطمئن شوید که برای ایجاد نسخه اسباب‌بازی خود از یک برنامه کاربردی بازاری وقت صرف نمی‌کنید. به عنوان مثال، شما قبلا اتوکد دارید، کد API جدید بنویسید تا به جای ایجاد نسخه مینیاتوری اتوکد، از آن به بهترین شکل استفاده کنید.
مشکلات خود را متحول کنید
مشکلاتی را که در پروژه با آن مواجه هستید فهرست کنید و سعی کنید آن را به مسئله داده یا مسئله ریاضی تبدیل کنید. به عنوان مثال، اگر فکر می کنید که هدر رفت مواد بیشتری دارید، می توانید یک راه حل ریاضی برای آن مشکل وجود داشته باشد. اگر فردی جزئیات یکسان را در قالب های مختلف برای برآورده کردن نیاز در سطوح مختلف مدیریتی پر کند، در این صورت مشکل داده است. از Excel VBA یا Python یا هر زبان برنامه نویسی برای انجام آن کار گزارش دهی استفاده کنید، به جای اینکه هر بار آن را به صورت دستی انجام دهید.
برای گوش دادن باز کنید
با هر سهامدار صحبت کنید و ببینید که آیا در هر مرحله از پروژه کار تکراری یا تکراری وجود دارد یا خیر. و سپس بر اساس آن یک آیتم اقدام بسازید.


فراگیری ماشین


برآورد هزینه پروژه در مرحله مناقصه تعیین کننده ترین لحظه برای هر شرکت ساختمانی است. برای اتخاذ تصمیمات عاقلانه و برآوردهای کارآمد، به استفاده از مدل های یادگیری ماشین فکر کنید. Scikit-learn مفیدترین کتابخانه برای یادگیری ماشین در پایتون است که می تواند به شما کمک کند تا با در نظر گرفتن داده های تاریخی خود به عنوان ورودی، تخمین بهتری داشته باشید.
ابزار حل کننده
وقتی صحبت از بهینه‌سازی به میان می‌آید، اغلب با مشکل حداکثر یا حداقل سروکار داریم. به عنوان مثال، ما همیشه می خواستیم سود را به حداکثر برسانیم، هدر رفت را به حداقل برسانیم. ما همچنین با محدودیت هایی مانند محدودیت ها از نظر منابع و زمان سر و کار داریم. برنامه افزودنی ابزار Solver در مایکروسافت اکسل وجود دارد که می تواند به شما کمک کند تا بهترین راه حل را از بین همه راه حل های ممکن پیدا کنید.

نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *