وبلاگ اختصاصی

Civil-Engineering-and-the-Chicago-Ship-Canal
مهندسی, مهندسی عمران

مهندسی عمران و کانال کشتی شیکاگو

مهندسی عمران و کانال کشتی شیکاگو

مهندسی عمران. این اصطلاح بسیار ظریفی است که هنر کاربرد عملی علم ناب را با نیازها و بهترین نیات شهروندان و جامعه ترکیب می کند. این مظهر ساخت چیزهای بزرگ – مانند سدها و پل ها، بزرگراه ها و کانال ها – است که زیرساخت تمدن مدرن هستند.

یکی از این پروژه‌ها در ایالات متحده کانال کشتی شیکاگو است، یک سازه به طول 28 مایل، که در اواخر قرن نوزدهم افتتاح شد تا رودخانه شیکاگو را به رودخانه Des Plaines متصل کند، تا مسیر جریان طبیعی را معکوس کند، ناوبری باز از بزرگ. دریاچه‌ها تا حوضه رودخانه می‌سی‌سی‌پی تا خلیج مکزیک منتهی می‌شوند و با مدیریت فاضلاب و تصفیه فاضلاب و دفع «شهر دوم» آمریکا، خدمات بهداشتی بیشتری را ارائه می‌کنند. این یک دستاورد باقی می ماند. در سال 1999، کانال به عنوان یادبود مهندسی عمران هزاره توسط انجمن مهندسین عمران آمریکا تعیین شد و در سال 2011، در فهرست ثبت ملی مکان‌های تاریخی ایالات متحده ثبت شد.

ساخت و بهره برداری از همان ابتدا بحث برانگیز بوده است. وقتی مشخص شد که زباله‌های شهر در حال رشد که از لحاظ تاریخی در رودخانه و سپس به دریاچه میشیگان ته نشین شده‌اند، پاسخی چشمگیر را می‌طلبد. روند ساخت و ساز پرآشوب بود، با حوادث، اعتصابات، توسعه و افزایش تقاضا برای تعداد روزافزون کشتی‌ها و قایق‌هایی که غذا را از دریاچه میشیگان به می‌سی‌سی‌پی و بالعکس حمل می‌کردند. امروزه، بهره برداری از کانال بین مقامات شهری و ایالتی، ایالت های دریاچه های بزرگ مجاور و یک معاهده بین المللی با کانادا تنظیم می شود.

مجری ساختمان تهران مجری ساختمان اراک در مجری کده

علیرغم همه اینها، کانال کشتی شیکاگو با مواد شیمیایی صنعتی و به دلیل بیزاری از کلر، زباله های انسانی کاملاً ضد عفونی نشده آلوده شده و باقی می ماند و از بروز بالای «کلونی های مدفوعی انسانی» پشتیبانی می کند که آب را «برای تماس با بدن انسان نامناسب می کند». “

پیچیده تر می شود. در دهه 1970، آژانس حفاظت از محیط زیست ایالات متحده اجازه معرفی ماهی کپور آسیایی را به عنوان وسیله ای برای حذف جلبک ها از مزارع ماهی در آرکانزاس، در پایین دست می سی سی پی، صادر کرد، که بسیاری از آنها فرار کردند و به سمت شیکاگو مهاجرت کردند، جایی که مقامات یک مانع الکتریکی برای نگهداری آنها ایجاد کردند. از ورود به دریاچه میشیگان ماهی کپور به عنوان مصرف کنندگان حریص غذای پایین و ستون آب، زنجیره تامین گونه های آسیب پذیرتر را به شدت تحت تاثیر قرار داد. این تهدید همچنان وجود دارد: واقعی، فعلی و نامطلوب برای هر هدف اصلی کانال و برای حفاظت آینده از آبراه ها، تامین آب، و سیستم حمل و نقل آب.
کپور آسیایی که توسط جریان الکتریکی یک قایق تحقیقاتی تکان می‌خورد، از رودخانه ایلینویز در نزدیکی هاوانا، ایلینویز می‌پرد. اعتبار: آسوشیتدپرس

چه باید کرد؟ وضعیت برای مهندسی عمران فریاد می زند. سپاه مهندسین ارتش ایالات متحده تقریباً یک دهه وضعیت را مورد مطالعه قرار داده و پیشنهاد کرده است که کانال را با ایجاد مجدد سد طبیعی که بیش از یک قرن پیش در همان ابتدا تخریب شده بود، ببندد. بستن مجدد این دو سیستم از حرکت ماهی کپور – و مقدار فزاینده زباله های سمی – بین رودخانه ها به دریاچه و بالعکس با هزینه تخمینی 15 تا 18 میلیارد دلار و 25 سال جلوگیری می کند.

کنایه تقریباً غیرقابل درک است.

اینها چه ربطی به اقیانوس دارد؟ به این فکر کنید: سد طبیعی، تخریب شده و اکنون احتمالاً باید بازسازی شود، نه تنها بین یک دریاچه و یک رودخانه، بلکه بین اقیانوس اطلس، از طریق دریاچه ها و رودخانه سنت لارنس، و خلیج مکزیک، خط جداکننده بود. ، در حوضه آبخیز عظیم می سی سی پی. تمام زمین های شرق می سی سی پی و جنوب سنت لارنس را به عنوان جزیره ای در نظر بگیرید که توسط دریاهای منطقه احاطه شده است. به این فکر کنید که چگونه راه‌حل «انسان‌سازی‌شده» ما با پیکربندی تکامل‌یافته زمین سرپیچی کرد و یک نفوذ متضاد جدید را به جای آن قرار داد، فرآیندی ترکیبی که به‌طور مصنوعی تصور و ساخته شده بود که مقصودش را برآورده نکرد، یا بدتر از آن.

چه چیزی می توانیم از این تاریخ بیاموزیم؟

اینکه هر بار که به مشکلی رسیدگی می کنیم باید دو بار فکر کنیم تا مشکل دیگری را به جای آن ایجاد نکنیم. ما باید به نظم و کارایی طبیعت اعتماد کنیم، نه بی نظمی، تخطی، و از هم پاشیدن راه های آن. ما باید جایگاه خود را در دنیایی که به طرز شگفت انگیزی به نفع ما مهندسی شده است، درک کنیم. اونو تنهاش بذار. آن را به زندگی دوست دارم. بگذار در خدمت و حفظ مدنیت ما باشد.

مهندسی عمران اولین بار به عنوان یک قسمت صوتی 5 دقیقه ای در رادیو جهانی اقیانوس ظاهر شد. میزبان پیتر نیل، بنیانگذار و مدیر رصدخانه جهانی اقیانوس است، یک مکان مبتنی بر وب برای تبادل اطلاعات و خدمات آموزشی در مورد سلامت اقیانوس جهانی.

نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *