وبلاگ اختصاصی

5 Essential Digital Tools for Civil Engineers in 2022
مهندسی, مهندسی عمران

5 نرم افزاز ضروری برای مهندسان عمران در سال 2022

5 نرم افزاز ضروری برای مهندسان عمران در سال 2022
به دسته های مختلف تقسیم می شود زیرا اجازه دهید با آن روبرو شویم، تعداد بسیار زیادی وجود دارد

Autodesk – مجموعه معماری، مهندسی و ساخت و ساز (پیش نویس و مدل سازی)
مهندس عمران که در اتوکد برای یک پروژه کار می کند


پیش نویس اتوکد

با برنامه هایی مانند AutoCAD، Civil 3D، Revit و بسیاری دیگر، جای تعجب نیست که این ابزار در رتبه اول و دوم قرار گیرد. مجموعه AEC مجموعه‌ای از ابزارهای BIM و CAD را در اختیار طراحان، مهندسان و پیمانکاران قرار می‌دهد که توسط یک محیط داده مشترک مبتنی بر ابر پشتیبانی می‌شوند که به تحویل پروژه از مراحل اولیه طراحی تا ساخت کمک می‌کند. وقتی به تهیه پیش نویس فکر می کنید، معمولاً به اتوکد فکر می کنید. وقتی به مدلینگ فکر می کنید، معمولاً به Revit فکر می کنید. Autodesk مالکیت هر دوی این ابزارهای بسیار مهم را دارد. مهندسان به نرم‌افزار پیش‌نویس و مدل‌سازی قابل اعتماد نیاز دارند و Autodesk راهی برای دسترسی به این برنامه‌ها در زیر یک سقف پیدا کرد.

5 نرم افزاز ضروری برای مهندسان عمران در سال 2022

در طول دهه گذشته Autodesk جعبه ابزار خود را با افزودن نرم افزار به طراحی، تجزیه و تحلیل یکپارچه، تجسم و شبیه سازی افزایش داده است. در سال 2022، Autodesk در حال تبدیل شدن به ابزار مهندسی پیشرو Saas است. مجموعه AEC اکنون می‌تواند فرآیندهای طراحی را تسریع کند و کیفیت پروژه را با گردش‌های کاری یکپارچه برای مدیریت اسناد، طراحی مفهومی، مدل‌سازی، هماهنگی و مستندسازی بهبود بخشد. با برداشتن یک قدم جلوتر، Autodesk در حال ساخت یک نرم افزار مدیریت پروژه برای صنعت ساخت و ساز است و جایگاه خود را به عنوان شماره یک در تجارت AEC مستحکم می کند.

مجری ساختمان تهران مجری ساختمان اراک در مجری کده


مجموعه معماری، مهندسی و ساخت و ساز (AEC) | اتودسک
مجموعه معماری، مهندسی و ساخت و ساز طیف گسترده ای از ابزارها را برای حرفه ای ها در AEC ارائه می دهد…

www.autodesk.com

مایکروسافت اکسل (صفحه گسترده)
با استفاده از صفحه گسترده اکسل مایکروسافت
مایکروسافت اکسل

شما نمی توانید ابزارهای مهندسی عمران دیجیتال را بدون توجه به مایکروسافت اکسل مورد بحث قرار دهید. این به عنوان یک لوح خالی برای مهندسان عمل می کند تا هر محاسباتی را که می خواهند انجام دهند. ملاقات با یک مهندس عمران که اساساً یک متخصص اکسل است بسیار معمول است. دانستن همه توابع ریاضی و قالب بندی باعث صرفه جویی در زمان در محاسبات دستی خسته کننده می شود و به شما این امکان را می دهد که کار خود را مختص کد مورد نیاز خود تنظیم کنید. با توجه به اینکه MS Excel یک ابزار آفیس 365 است، اکنون دارای قابلیت‌های ابری است، به این معنی که شما و همکارانتان می‌توانید در یک کار در زمان واقعی با یکدیگر همکاری کنید. تصور کنید روزی همه اینها را در یک برنامه و یک مکان داشته باشیم…
نرم افزار صفحه گسترده مایکروسافت اکسل | مایکروسافت 365
Microsoft Excel با اشتراک Microsoft 365 آخرین نسخه اکسل است. نسخه های قبلی شامل اکسل 2016…

www.microsoft.com

SAP2000 (تحلیل المان محدود)
مدلسازی SAP2000

این برنامه برای همه مهندسان سازه من در آنجا است. SAP2000 بهترین ابزار برای تحلیل و طراحی هر نوع سیستم سازه ای است. قابلیت های آن از تجزیه و تحلیل دو بعدی ساده تا مدل سازی سه بعدی پیشرفته را شامل می شود. ساختارهای ساده تا پیچیده را می‌توان با استفاده از یک محیط مدل‌سازی مبتنی بر شیء عملی و شهودی مدل‌سازی، تحلیل، طراحی و بهینه‌سازی کرد. این ابزار به یک بازیگر اصلی برای ساده‌سازی و ساده‌سازی فرآیند مهندسی تبدیل شده است. چه بخواهید پاسخ سازه به بارهای لرزه ای و باد را تجزیه و تحلیل کنید یا یک عضو منحنی پیچیده را مدل کنید، SAP2000 پاسخ ها را دارد. مدل‌سازی، بارگذاری، تحلیل، طراحی، خروجی و قابلیت همکاری برای نرم‌افزار مهندسی سازه ضروری است و SAP2000 همه این جعبه‌ها را بررسی می‌کند.
صفحه اصلی
SAP2000 نرم افزار مهندسی عمران همه منظوره است که برای تحلیل و طراحی هر نوع سازه ای ایده آل است.

wiki.csiamerica.com

Bluebeam Revu (ویرایشگر PDF)
Bluebeam Revu

Bluebeam Revu ستون فقرات صنعت مهندسی عمران است، ثابت کنید که اشتباه می کنم. با وجود صدها و گاهی هزاران طرح، مشخصات، مدل، نقشه و جزئیاتی که نیاز به بررسی، توزیع و درک در طول چرخه عمر پروژه دارند، جای تعجب نیست که Bluebeam یک ابزار ضروری است. دارای قابلیت هایی است که امکان همکاری متقابل عملکردی را در هر پروژه ای فراهم می کند. چه طراحی نشانه‌گذاری‌ها، ویرایش همتایان، جلسات بررسی، یا صرفاً مشاهده اسناد قدیمی ساده، Bluebeam یک ابزار در حال تکامل است که مطمئناً یکی از رایج‌ترین ابزارها در میان مهندسان، معماران و پیمانکاران است. اکنون با فناوری مبتنی بر ابر، Bluebeam هوشمندتر و قوی تر از همیشه است. استودیو Bluebeam به شما امکان می‌دهد افرادی را که در جلسات بررسی چه گفته‌اند، ردیابی کنید، روند طراحی را با فید فعالیت زنده تسریع کنید، و مجوزهای همکاری را سفارشی کنید تا اطمینان حاصل کنید که افراد مناسب دسترسی مناسبی دارند. فرآیند QA/QC کارآمدتر اجرا می شود و سازماندهی اسناد هرگز آسانتر نبوده است. Bluebeam اخیراً اعلام کرده است که زیرساخت داده جهانی خود را با سرورهای استودیو منطقه ای در ایالات متحده، بریتانیا، استرالیا، آلمان و سوئد گسترش می دهد. موضوعی که مورد نظر است تنها، زمان است.
Revu، راه حل گردش کار دیجیتال با استودیو | Bluebeam, Inc.
تیم های متصل تیم های کارآمدی هستند. استودیو در Bluebeam® Revu® به شما امکان می دهد به راحتی دعوت کنید

www.bluebeam.com

ما نمی توانیم بدون بحث در مورد civils.ai مقاله ابزار دیجیتال بنویسیم درست است؟ civils.ai که در دسته ابزارهای مهندسی و ساخت و ساز قرار می گیرد، در حال ساخت اولین نرم افزار ساخت و ساز منبع باز و پایگاه داده اطلاعات ساخت و ساز دیجیتال است. در حال حاضر مطابق با یوروکد، می‌توانید به سرعت مسائل مهندسی را با ماشین‌حساب‌ها حل کنید، که توسط داده‌های ساخت و ساز تأیید شده ارائه می‌شوند. تجزیه و تحلیل و طراحی اعضا را می توان به راحتی انجام داد و اطلاعات ساخت و ساز برای اندازه اعضا به راحتی در برنامه در دسترس است. دیگر نیازی به باز کردن نرم افزارهای مختلف تحلیل، کدهای طراحی و اطلاعات ساخت نیست. همه اینها در civils.ai زیر یک سقف زندگی می کنند. شاید روزی بتواند این لیست را نیز بسازد 🙂

ما را باور نمی کنید؟ خودتان جعبه ابزار را بررسی کنید!

نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *