وبلاگ اختصاصی

site scan
مهندسی عمران, مهندسی معماری

چگونه داده‌های پهپاد ارزش نهایی واقعی را برای SMBs در ساخت و ساز ارائه می‌دهد

چگونه داده‌های پهپاد ارزش نهایی واقعی را برای SMBs در ساخت و ساز ارائه می‌دهد
Bogh Engineering شاهد افزایش 4 برابری در بهره وری است و قادر است از اختلافات پرهزینه با سایر پیمانکاران فرعی با پرواز Site Scan در هر سایت ساخت و ساز یک بار در هفته جلوگیری کند.

دفتر مرکزی آن در بومونت، کالیفرنیا، Bogh Engineering یک شرکت ساخت و ساز و مهندسی نسل سوم خانوادگی با 65 کارمند است. این مرکز بر ساخت مدارس دولتی تمرکز دارد و در حال حاضر روی 14 محل کار از جمله ساخت دبیرستان ایندیو به مساحت 1.4 میلیون فوت مربع کار می کند. مارک بوگ، مالک و کهنه کار 30 ساله این صنعت گفت: 90 درصد کسب و کار ما بر مدارس متمرکز است، زیرا ما تجارت، پیچیدگی های بوروکراتیک را درک می کنیم و می توانیم مستقیماً با مشتری کار کنیم.

قابلیت اصلی Bogh Engineering ریختن بتن، از کف سازی تا سازه های عمودی است. این شرکت همچنین فعالیت های دیگری را برای آماده سازی سایت برای ساخت و ساز بتن پوشش می دهد: نقشه برداری، تخریب و درجه بندی سایت. بررسی سایت یک فرآیند تکراری است و قبل و بعد از هر فعالیت اصلی دیگری اتفاق می افتد. مهندسی Bogh همچنین قبل از اینکه کار را از سایر پیمانکاران فرعی تحویل بگیرد، سایت را بررسی می کند [تصویر 1]. داده‌های نظرسنجی اطمینان حاصل می‌کند که کار همانطور که در قرارداد توافق شده شروع می‌شود و طبق برنامه تکمیل می‌شود.

مجری کده مجری ساختمان اراک , لیست مجریان نظام مهندسی اراک


تصویر 1: بررسی سایت قبل و بعد از هر فعالیت اصلی دیگری انجام می شود.

Bogh Engineering خدمه نقشه برداری خود را به کار می گیرد که به هر سایت می روند و با تجهیزات سنتی یک بررسی توپوگرافی انجام می دهند. بررسی سایت مدرسه معمولاً 1 تا 2 روز کار برای یک خدمه نظرسنجی یک نفره طول می کشد. ما به راه حلی نیاز داشتیم که به ما کمک کند تا به سرعت و مکرر نظرسنجی ها را انجام دهیم. مارک گفت: این محرک اولیه بود که باعث شد ما به دنبال سیستمی مانند Site Scan بگردیم.
ایجاد یک تجزیه و تحلیل برش و پر با داده های نقشه برداری توپوگرافی

یکی از بزرگترین پروژه هایی که Bogh Engineering در حال حاضر روی آن کار می کند، تخریب و بازسازی دبیرستان ایندیو در ایندیو، کالیفرنیا است. کار در فوریه 2013 آغاز شد و اکنون در مرحله پنجم و نهایی است. قبل و بعد از کار بر روی درجه بندی سایت، تیم مهندسی Bogh سایت را بررسی می کند و از داده های نقشه برداری برای انجام تجزیه و تحلیل برش و پر کردن با Civil 3D استفاده می کند. دامیان گارسیا، مهندس کارکنان Bogh روند کار خود را برای ما توضیح داد:

  • یک بررسی توپوگرافی انجام دهید و در هر 25 فوت با استفاده از یک ایستگاه کل امتیازها را روی یک شبکه جمع آوری کنید.
  • مختصات تمام نقاط اندازه گیری شده را به Civil 3D وارد کنید تا یک سطح توپوگرافی از سایت ایجاد شود.
  • با استفاده از ابزار ایجاد سطح، یک سطح طراحی در Civil 3D ایجاد کنید.
  • بعد z این سطح (گرید موجود) را با زیرسطح طراحی پلان مقایسه کنید.
  • مناطقی که بین +/- 0.10 فوت از سطح زیرین قرار دارند صحیح در نظر گرفته می شوند و به رنگ سبز نشان داده می شوند.
  • نواحی آبی نشان می‌دهند که درجه بسیار پایین است و به پر کردن (یا افزایش) بیش از 0.10 فوت نیاز دارد.
  • مناطق قرمز نشان می‌دهند که درجه خیلی زیاد است و نیاز به برش بیش از -0.10 فوت دارد

تصویر 2: تجزیه و تحلیل برش و پر کردن یک پد ساختمان در فاز 3 پروژه دبیرستان ایندیو.

این دیدگاه به تیم اجازه می دهد تا تصویر کاملی از کاری که باید در ابتدای پروژه انجام شود، یا در پایان، داشته باشد تا بررسی کند که کار طبق برنامه ریزی انجام شده است.

ماه گذشته، مهندسی Bogh کار بر روی فاز 5 پروژه دبیرستان ایندیو را آغاز کرد که شامل ساخت 2 ساختمان توالت/ امتیاز، 1 ساختمان تعمیر و نگهداری، 3 زمین بیسبال جدید، 5 زمین بسکتبال و یک پارکینگ جدید است. در این مرحله تیم کار تخریب، درجه بندی و ساخت بتن را بر عهده دارد.

برای تخمین میزان آلودگی که باید جابجا شود، تیم تجزیه و تحلیل برش و پر کردن را انجام می دهد. نقشه بردار دو روز را در محل گذراند و در مجموع 324 نقطه را اندازه گیری کرد. پس پردازش داده ها توسط یک مهندس عمران در دفتر در Civil 3D یک روز دیگر طول کشید [تصویر 3].
تصویر 3: نقشه بردار کارکنان مهندسی Bogh در مجموع 324 نقطه نظرسنجی را در سایت فاز 5 دبیرستان ایندیو با استفاده از یک ایستگاه کل جمع آوری کرد.
افزایش 4 برابری بهره وری با اسکن سایت

امروزه مهندسی Bogh از Site Scan برای انجام کارهای نقشه برداری استفاده می کند. پرواز پهپاد سایت اسکن در سایت 17 هکتاری دبیرستان ایندیو و جمع آوری تمام داده ها تنها 30 دقیقه طول می کشد. در طول دو پرواز، سایت اسکن 410 تصویر ثبت کرد. سپس این تصاویر در Site Scan Manager به یک ارتوموزائیک و یک ابر نقطه سه بعدی در حدود 3 ساعت پردازش شدند.


تصویر 4: کالین، گواهینامه FAA قسمت 107 خلبان، نقشه برداری از سایت فاز 5 با اسکن سایت.

این تیم قبلاً 10 نقطه کنترل زمینی را در ابتدای پروژه تنها در 1 ساعت جمع آوری کرده بود. اکنون می توان نقاط کنترلی را برای ارجاع جغرافیایی مدل به Site Scan Manager وارد کرد تا بتوان آن را با subgrade همپوشانی کرد. همان نقاط کنترلی روی زمین دست نخورده باقی می مانند و می توان از آنها برای ارجاع جغرافیایی هر مدلی از پروازهای آینده استفاده کرد.

کل عملیات، از جمع‌آوری داده‌ها با Site Scan و پردازش تصاویر به ابرهای نقطه‌ای سه بعدی، فقط نیم روز طول کشید. این نشان دهنده افزایش 4 برابری بهره وری در این سایت خاص در مقایسه با توپوگرافی سنتی است

نقشه برداری [تصویر 5].


تصویر 5: با اسکن سایت، مهندسی Bogh اکنون تنها کسری از زمان خود را در این زمینه صرف می کند.

اکنون، به جای هفته‌ها، فقط دو روز طول می‌کشد تا تمام 14 سایت ساخت‌وساز فعال خود را با اسکن سایت بررسی کنم. مارک بوگ

دامیان گارسیا می‌گوید: «داده‌های پردازش‌شده با اسکن سایت بسیار دقیق‌تر هستند»، دامیان گارسیا می‌گوید: «ابر نقطه سه‌بعدی فاز 5 دبیرستان ایندیو 3 میلیون نقطه داشت و امکان تجزیه و تحلیل‌های برش و پر کردن بسیار دقیق‌تر را فراهم می‌کند.» [تصویر 6]
تصویر 6: تجزیه و تحلیل برش و پر کردن فاز 5 با استفاده از داده های سایت اسکن.
صرفه جویی در زمان و هزینه با مستندات بهتر و جلوگیری از اختلافات با سایر پیمانکاران فرعی

علاوه بر پرواز در سایت‌ها برای مناقصه و بررسی کار خود، مهندسی Bogh شروع به پرواز Site Scan کرد تا تصویری جامع از سایت‌ها را برای مستندسازی جمع‌آوری کند. چندین شرکت در یک سایت به همراه مهندسی Bogh کار می کنند و اختلافات بین پیمانکاران فرعی مختلف همیشه رخ می دهد [تصویر 7].


تصویر 7: اختلافات با سایر پیمانکاران فرعی در زمان واگذاری پروژه رخ می دهد.

این امر مهندسی Bogh را وادار می کند تا زمانی که کار را از پیمانکاران فرعی دیگری تحویل می گیرند، یک سایت را بررسی کند تا اطمینان حاصل شود که کار طبق برنامه تکمیل شده است. این مهم برای جلوگیری از هزینه‌هایی است که خارج از محدوده قرارداد Bogh است.

مارک معتقد است که دسترسی به تمام سوابق مهم به صورت آنلاین باعث صرفه جویی در وقت و هزینه شرکت می شود. اکنون، تمام سوابق سایت‌ها در پلتفرم مبتنی بر ابر 3DR، Site Scan Manager نگهداری می‌شوند. کارمندان با سطوح مجوز مناسب می توانند به نماهای ارتوموزائیک هفتگی، تصاویر و اطلاعات پرواز دسترسی داشته باشند. “اگر چیزی پیش آمد، یک کلیک ساده برای یافتن اسناد یک ماهه سایت است.” مارک گفت. به خصوص نماهای ارتوموزائیک می تواند به بازسازی یک رویداد کمک کند و تشخیص دهد چه کاری و چه زمانی انجام شده است.

مارک توضیح می‌دهد که تنها با نگاه کردن به نمای ارتوموزائیک از آخرین پرواز با سایت اسکن، یک خطا در سنگر کاری را از یک پیمانکار فرعی دیگر شناسایی کرده است. او فوراً به مدیر پروژه پیمانکار فرعی یک سفارش تغییر به مبلغ 400 دلار فرستاد و نمای ارتوموزائیک را از سایت اسکن به عنوان مدرک پیوست کرد.

من تمام هفته گذشته را به دلیل اختلاف با سایر پیمانکاران فرعی در دادگاه گذراندم. مستندسازی سایت باعث نجات من می شد.» مارک بوگ

او همچنین یک پروژه قبلی را در پریس، کالیفرنیا توصیف می کند که در آن اختلافات بین گریدرها و پیمانکار بتن که اطلاعاتش درست است او را به دادگاه کشاند. کار پیمانکار فرعی دیگر 15000 یارد مکعب کاهش یافت. داده های صحیح باعث صرفه جویی 160000 دلاری مارک در یک پروژه شد.
مشتاقانه منتظر است

مارک و تیمش با توجه به موفقیتی که در دو ماه اول استفاده از سایت اسکن به دست آوردند، می‌خواهند تعداد دفعات را افزایش دهند و هر سایت را هفته‌ای یک بار برای جمع‌آوری داده‌ها برای مستندسازی پرواز کنند.

من می‌خواهم هفته‌ای یک بار برای مستندات هر سایتی یک نمای سایت داشته باشم. مارک بوگ

ارتوموزائیک هفتگی از سایت ها به تیم این امکان را می دهد که داده های لازم را برای ارتباط بهتر با سایر پیمانکاران فرعی و داشتن مدرک در صورت اختلاف داشته باشد. “بزرگترین مزیت این است که اکنون می توانیم حتی از وقوع این موقعیت های ناخوشایند جلوگیری کنیم. داشتن دیدگاه‌های سایت نه تنها به تیم من اجازه می‌دهد فعالانه واکنش نشان دهد و به سایر پیمانکاران فرعی در مورد اشتباهات هشدار دهد، بلکه همکاری با آنها را نیز تسریع می‌کند.» بنابراین مارک.

مارک گفت که قبلاً سایت Scan را به سایر شرکت های ساختمانی در منطقه بومونت توصیه کرده است. او معتقد است که به جای تلاش برای فروش شخصی در محصول، تنها چیزی که لازم است آموزش دادن به مردم در مورد توانایی سایت Scan است. «من به سایر پیمانکاران داده‌های جمع‌آوری‌شده با سایت اسکن را نشان داده‌ام و پیاده‌سازی آن در کاری که هر روز انجام می‌دهند چقدر آسان است. هر شرکت مهندسی کوچک باید یکی از آنها را داشته باشد.»
آیا می خواهید درباره اسکن سایت بیشتر بدانید؟

نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *