وبلاگ اختصاصی

Improving Quality with the CAD Standards Manager in AutoCAD
مهندسی, مهندسی عمران, مهندسی معماری

بهبود کیفیت با مدیریت استانداردهای CAD در اتوکد

بهبود کیفیت با مدیریت استانداردهای CAD در اتوکد

چه یک طراح CAD باشید، چه طراح CAD یا مدیر CAD، شرط می بندم که می توان گفت که این کلمات را شنیده اید، “شما باید استانداردهای شرکت را دنبال کنید!” اگر راه آسانی برای راهنمایی شما وجود داشت چه می‌شد.


راهی برای کمک به شما برای راحت شدن با نسخه جدید نرم افزار یا پیروی از مجموعه قوانین جدیدی که وضع شده است. مدیر استانداردهای CAD در اتوکد از زمان انتشار 9 وجود داشته است، اما در تجربه من، به ندرت استفاده می شود. در حین بررسی عمیق مدیر استانداردها، به این نکات توجه کنید و نشان می‌دهیم که چگونه می‌توانید این ابزار مهم را برای کمک به استانداردسازی نقشه‌ها و طرح‌های خود پیاده‌سازی کنید و ایجاد یک محصول استاندارد یکنواخت برای سازمانتان را آسان می‌کند.


تمرین 1: ایجاد یک فایل استاندارد


بهبود کیفیت با مدیریت استانداردهای CAD در اتوکد

در تب Manage نوار پنلی به نام CAD Standards وجود دارد. اولین کاری که باید انجام دهیم این است که یک قالب یا قالب های استاندارد تنظیم کنیم. (لازم نیست همه آن ها را در یک فایل داشته باشید.) با تنظیم الگو، می توانید استانداردهای ارائه شده در الگو را در نقشه های ناسازگار خود بررسی و اعمال کنید یا نقشه های ارائه شده توسط دیگران را به استانداردهای شرکت خود تبدیل کنید.

در قالب، سبک‌های متن، لایه‌ها، سبک‌های ابعاد و انواع خطوط را تعریف می‌کنیم که معمولاً در همه نقشه‌ها استفاده می‌شوند. برای شروع، ما به سادگی قصد داریم یک طراحی جدید را شروع کنیم و استانداردهای خود را به آن فایل اضافه کنیم، سپس آن فایل در یک فایل استاندارد ذخیره کنیم.

مجری ذیصلاح | مهندس مجری اراک و تهران

 1. اتوکد را باز کنید و یک نقشه جدید ایجاد کنید. نام آن را MY_COMPANY_STANDARD.dwg بگذارید و در پوشه Exercise 1 ذخیره کنید.

اکنون می‌خواهیم تمام لایه‌های استاندارد، سبک‌های متن، نوع خطوط و سبک‌های ابعاد خود را به این طراحی اضافه کنیم. فایل را در یک مکان امن در شبکه خود ذخیره کنید، جایی که می توانید آن را پیدا کنید – این پوشه معمولاً یک پوشه استانداردهای CAD است که می توانید راهنمای استانداردهای CAD خود را در آن قرار دهید.

بهبود کیفیت با مدیریت استانداردهای CAD در اتوکد
بهبود کیفیت با مدیریت استانداردهای CAD در اتوکد

در این زمان ما فقط فایل طراحی را ذخیره می کنیم و نه فایل استاندارد (DWS). ما می خواهیم به کار با فایل ترسیمی ادامه دهیم و همینطور که شروع به ایجاد الگوی استاندارد خود می کنیم، آن را به عنوان پشتیبان داشته باشیم.


توجه: شما همچنین می توانید این فایل را به فایل های استاندارد مختلف تقسیم کنید تا زمانی که پسوند DWS داشته باشند. یک فایل استاندارد یا هر تعداد که دوست دارید بسازید تا رشته های مختلف کار را منعکس کند. شما می توانید سه فایل استاندارد مختلف داشته باشید، یکی برای استانداردهای عمومی شرکت خود، دیگری برای جزئیات استاندارد شرکت، و در نهایت یکی برای نقشه های عمرانی.


مرتبط: استفاده از مصالح سبز در ساخت و ساز ساختمان ها


افزودن لایه ها به فایل استاندارد

 1. از پنل لایه‌های نوار، دکمه حالت لایه را مطابق شکل پایین بکشید و Manage Layer States را انتخاب کنید.
 2. از کادر محاوره ای Import را انتخاب کنید.
 3. به پوشه Exercise 1 بروید و Standard layers.las را انتخاب کنید و open را انتخاب کنید.

 4. این فایل یک فایل حالت لایه است که از طراحی استاندارد ما ایجاد شده است. این به ما این امکان را می دهد که تمام لایه های استاندارد خود را به سرعت وارد نقشه خود کنیم. راه دیگر برای انجام این کار استفاده از Designcenter (ADC) است.

 1. کادر محاوره ای ظاهر می شود. Restore states را انتخاب کنید.
 2. Layer را در خط فرمان تایپ کنید و متوجه شوید که اکنون یک مجموعه استاندارد از لایه ها در فایل طراحی دارید که در My Company Standard ذخیره کرده اید.
 3. فایل طراحی خود را ذخیره کنید.

اضافه کردن سبک های متن به فایل استاندارد شما

بهبود کیفیت با مدیریت استانداردهای CAD در اتوکد

 1. بعدی سبک های متن است. قبل از بارگیری انواع خطوط مبتنی بر متن، باید مطمئن شویم که سبک های متن صحیح را در آنجا داریم. این یک قدم ما را نجات می دهد. سبک های متن زیر را در اتوکد ایجاد کنید. ما فقط یک استایل توضیحی برای این مثال داریم و همه را در ارتفاع 0 برای این مثال نگه می داریم. به سبک های نوشتاری AU-SHP و AU-STD توجه ویژه ای داشته باشید. اینها سبک هایی هستند که نمایش انواع خط استاندارد ما را کنترل می کنند.
 2. استایل AU-STD را ایجاد کنید و مراحل نشان داده شده را دنبال کنید. ما نمی خواهیم این توضیحی را ایجاد کنیم یا به آن ارتفاع دهیم زیرا ارتفاع متن در نوع خط تعریف شده است. از متغیر سیستم ltscale برای تغییر اندازه فونت در یک نوع خط استفاده کنید.
 3. این دستور را لغو کنید و دوباره Style را در خط فرمان تایپ کنید.
 4. یک سبک متن جدید با نام AU-SHP ایجاد کنید. این سبک از فونت wingdings به عنوان متن استاندارد ما استفاده می کند. ما در حال ایجاد یک نوع خط با کاراکترهای خاص هستیم که یک شکل را تعریف می کنند.
 5. در نهایت، یک خط خط دیگر به نام AU-Anno ایجاد کنید و نوع خط را مشروح کنید.
 6. اکنون سبک های متن خود را به طراحی استانداردهای شرکت خود اضافه کرده اید.
  افزودن انواع خطوط به فایل استاندارد
 7. ماندن در طراحی فعلی ما با سبک های متن ما تنظیم شده است، تایپ LT یا linetype در خط فرمان.
 8. از کادر محاوره ای Load را انتخاب کنید.
 9. File را انتخاب کنید.
 10. به پوشه Linetype (1) بروید و فایل استاندارد خط استاندارد AU (2) را انتخاب کنید. در اکثر شرکت ها یک فایل linetype استاندارد وجود دارد که می توانید آن را به استاندارد خود اضافه کنید. این فایل linetype شامل نمونه هایی از نوع خط قلم با استفاده از نام سبکی است که در استاندارد خود ایجاد کردیم.
 11. بر روی یکی از linetypes کلیک راست کرده و سپس گزینه All را انتخاب کنید.
 12. برای بارگیری al، OK را انتخاب کنید

l از خطوط استاندارد شما در فایل طراحی استاندارد شما.

بهبود کیفیت با مدیریت استانداردهای CAD در اتوکد

افزودن چند رهبر به فایل استاندارد
گفتگوی استانداردهای CAD اکنون برای شامل سبک های چند رهبر، برای کمک به اجرا و پشتیبانی استانداردهای بررسی برای سبک های چند رهبر، بهبود یافته است.


توجه: این بهبود در به‌روزرسانی AutoCAD LT 2020.1 موجود نیست.

 1. ADC را در خط فرمان تایپ کنید تا Designcernter ظاهر شود.
 2. همانطور که گفته شد به پوشه پروژه ما بروید و پوشه را گسترش دهید. سپس بخش multileader را بررسی کنید.
 3. بر روی قسمت multileader دوبار کلیک کنید و سپس Multileaderstyles را در طراحی انتخاب کنید.
 4. همه چند لیدرهای موجود در پنجره سمت راست را در فایل استاندارد خود بکشید و رها کنید.
 5. اکنون همه چند رهبر خود را در استاندارد شرکت خود دارید.
 6. MLSTYLE را در خط فرمان تایپ کنید تا مدیر سبک Multileader ظاهر شود.

افزودن ابعاد به فایل استاندارد شما

 1. در فایل ترسیم استانداردهای شرکت به کار خود ادامه دهید.
 2. ddim را در خط فرمان تایپ کنید تا مدیر سبک ابعاد ظاهر شود و New را انتخاب کنید.
 3. یک سبک بعد جدید ایجاد کنید که با Standard شروع شود و نام آن را AU-DIM بگذارید.
 4. یک استایل با ابعاد دوم ایجاد کنید و نام آن را AU-DIM-Anno بگذارید و آن را مشروح کنید.
 5. این سبک های دو بعدی استانداردهای ما را نشان خواهند داد و اکنون در طراحی استانداردهای CAD ما گنجانده شده اند.

سام یک مدیر خدمات CAD و طراح ارشد عمران با Haley & Aldrich, Inc است. سام بیش از 25 سال تجربه در طراحی و طراحی CAD، استانداردهای CAD، سفارشی سازی CAD و برنامه های آموزشی با استفاده از نرم افزار Autodesk دارد. سام جلسات آموزشی و کارگاه های آموزشی در مورد بهره وری CAD را به مدیران و کاربران ارائه می دهد و در عین حال از پروژه های طراحی معماری، عمران، مکانیک و سازه پشتیبانی می کند. من یکی از اعضای Autodesk Expert Elite و دارای گواهینامه AutoCAD و Civil 3D. هدف من ارائه دانش CAD است که برای موفقیت به آن نیاز دارید.

نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *