وبلاگ اختصاصی

Key points of warehouse optimization
مهندسی عمران, مهندسی معماری

نکات کلیدی بهینه سازی انبار

4 نکته کلیدی بهینه سازی انبار برای ایجاد یک کسب و کار بهتر

از زمان همه‌گیری، تقاضا برای انبارداری در سراسر جهان افزایش یافته است. این امر به ویژه در سال 2020 زمانی که شیوع بیماری در حال جمع آوری بخار بود، صادق بود. در آن زمان، طبق گزارش اکونومیست، اروپا حدود 16 درصد فضای لجستیک بیشتری را اجاره کرد، در حالی که ایالات متحده آمریکا (ایالات متحده آمریکا) 21 درصد و آسیا 32 درصد اجاره کردند.

همه اینها در واکنش به جهش تجارت الکترونیک انجام شد. با افزایش همه‌گیری، مردم به خرید کالاهای ضروری و بیشتر به صورت آنلاین روی آوردند. تا اواسط سال 2020، این امر فروش خرده فروشی آنلاین ایالات متحده را به 15.7٪ رساند.

در حالی که تقاضا در حال حاضر تا حدودی کاهش یافته است، هنوز کمی بالای 12 درصد باقی مانده است.

و با توجه به اینکه صنایع در سراسر جهان هنوز با کمبود مواجه هستند، شرکت ها در تلاش هستند تا کالاها و مواد اولیه خود را بیشتر و بیشتر ذخیره کنند. به همین دلیل فضای انبار خود را نیز افزایش می دهند. که منجر به کمبود انبار شده است.

اگر به دنبال به دست آوردن فضای انبار برای خود هستید، یک معضل است. پس از همه، گزینه های شما محدود است.

با این حال، هنگامی که فضای خود یا انباری را پیدا کردید که بتوانید آن را تغییر دهید، این امر باعث می شود مطمئن شوید که به طور موثر برای تجارت شما طراحی شده است. و برای انجام این کار، در اینجا چهار نکته کلیدی بهینه سازی انبار وجود دارد که باید در نظر بگیرید.


نکته 1: بتن به دلایلی یک ماده انبار محبوب است


نورها بر کف یک انبار بتنی که هنوز تحت بهینه سازی انبار قرار نگرفته است، می درخشد.

بنابراین، شما در راه داشتن فضای انبار هستید. چه در حال ساخت یک انبار کاملاً جدید باشید و چه با یک انبار موجود کار می کنید، اکنون زمان آن است که بلوک های ساختمانی طراحی آن را در نظر بگیرید. این ملاحظات برای کسب و کار شما بسیار مهم است زیرا می‌خواهید مطمئن شوید که انبار شما برای سال‌های آینده در شرایط خوبی باقی می‌ماند، بدون اینکه هزینه نگهداری و تعمیر بالا به آن تعلق گیرد.

مجری کده مجموعه مجری ذیصلاح , لیست مجریان نظام مهندسی ساختمان

با در نظر گرفتن این موضوع، اگر در ساخت و ساز تازه کار هستید، ممکن است وسوسه شوید که به مصالح دیگر نگاه کنید، اما بتن بهترین انتخاب شما است، به خصوص از نظر کفپوش. این محبوب ترین مصالح ساختمانی در جهان و دومین مصالح پرمصرف به طور کلی است. و دلیل خوبی برای آن وجود دارد. با بتن، مزایای بهینه سازی انبار از جمله موارد زیر را به دست می آورید.


با آن، ساختار شما بادوام، کم تعمیر و نگهداری و مقرون به صرفه خواهد بود

برای واقعی بودن زیادی خوب است، درست است؟ خوب، تا زمانی که ساختارهای تاریخی مانند پانتئون را در نظر نگیرید، ممکن است اینطور به نظر برسد. این ساختمان عظیم بتنی که قرن ها پیش در رم ساخته شد، هنوز پابرجاست. حتی با وجود هجوم رویدادهای آب و هوایی در طول سال ها، از بین نرفته است. در عوض، به عنوان یک کلیسا و مقصد اصلی گردشگری عمل می کند. بتن آن ساختمان را پابرجا نگه داشته است.

درست است که بتن امروزی ما کاملاً مشابه آن چیزی نیست که پانتئون را حفظ کرده است. با این حال، این یک مثال خوب باقی می ماند زیرا بتن امروزی دارای امید به زندگی است که می تواند تا 100 سال و حتی بیش از 100 سال افزایش یابد. این باعث می شود انبار شما بیش از عمر یک فرد پابرجا بماند!

همه اینها به خاطر دوام بتن است. بتن که به طور ذاتی قادر به مقاومت در برابر آب و هوای شدید، پوسیدگی، حشرات و آتش است، به عنوان یک ماده بسیار بادوام در نظر گرفته می شود.

این چیزی است که آن را به یک ماده محبوب تبدیل می کند. همچنین به همین دلیل است که بتن کمی تعمیر و نگهداری کمتری دارد. چیزهای کمتری در مقایسه با موادی مانند چوب بر یکپارچگی ساختاری آن تأثیر می‌گذارد، بنابراین تعداد دفعات نیاز به نگهداری کف یا سازه بتنی کاهش می‌یابد و هزینه‌های کمتری برای پرداختن به این فرآیند برای شما باقی می‌گذارد.


در طول ساخت و ساز، شما همچنین جذابیتی برای تطبیق پذیری و ظاهر متریال پیدا خواهید کرد

این دو مزیت آخر ممکن است در لیست اولویت های شما قرار نگیرند. اما همچنان باید به عنوان مزایای قابل توجهی برای بهینه سازی انبار در نظر گرفته شوند.

یکی، همه مصالح ساختمانی بسیار متنوع نیستند. بتن ماده‌ای است که می‌توانید آن را به هر شکلی در محل یا کارخانه قالب‌گیری کنید. و تکرار آن با هر ماده دیگری اگر نه، غیرممکن است. به عنوان مثال، پلاستیک، آهن، فولاد، شیشه و خاک رس باید در یک کارخانه یا ریخته گری تولید شود. ممکن است با چوب کمی نزدیک تر شوید زیرا می توان آن را پیش ساخته یا برش و حک کرد. با این حال، چیزی نیست که بتوانید به این راحتی به شکل دلخواه در بیاورید.

در همین حال، از آنجایی که بتن بسیار قالب‌گیری می‌شود، سازندگان در هنگام ساخت انبار در محل، انعطاف‌پذیری بسیار بیشتری دارند. آنها کنترل بیشتری بر قوام، جریان، زمان گیرش و خواص سخت شدن بتن انبار دارند.

علاوه بر این، راه های زیادی برای سفارشی کردن ظاهر بتن وجود دارد. می توانید بافت ها، الگوها و رنگ های مختلفی به آن بدهید.

همه اینها رسیدن به اهداف طراحی کسب و کار خاص شما را برای سازندگان آسان تر می کند.


نکته 2: ایمنی و پایداری آن می تواند به راحتی با افزودنی ها نیز افزایش یابد


یک کارگر ساختمانی در حال اضافه کردن KIM، یک آگهی ضد آب است

مخلوط، به مخلوط بتن در طول بچینگ.

بتن از بسیاری جهات همه کاره است. برای مثال، می‌تواند ویژگی‌های دیگری را ایجاد کند که می‌تواند ایمنی و پایداری کسب‌وکار شما را افزایش دهد.

ساده ترین راه برای این کار این است که تیم ساختمانی شما مواد افزودنی را به بتن اضافه کند.

اکنون، افزودنی های بتن زیادی در بازار وجود دارد که تیم ساختمانی شما می توانند از آنها استفاده کنند. پس چه مواردی را باید در نظر بگیرند؟
برای اولین بار، افزودنی های عایق رطوبتی کریستالی به بتن راهی پایدار برای ضد آب کردن انبارها می دهد.

به دلیل متخلخل بودن بتن، عبور آب از آن آسان است. این ممکن است در ابتدا مشکلی به نظر نرسد، اما هنگامی که آب از آن عبور می کند و به میلگرد تقویت کننده داخل می رسد، می تواند آن میلگرد را خورده کند. و در حالی که این کار را انجام می دهد، می تواند تعدادی آلاینده آب را نیز به همراه داشته باشد که می تواند باعث آسیب بیشتر شود.

خوشبختانه، یک راه بسیار آسان برای حل این خطر برای ساختمان شما وجود دارد. شما فقط به تیم سازنده خود نیاز دارید که از یک افزودنی ضد آب کریستالی مانند غشای داخلی کریستول (KIM®) ما استفاده کنند.

هنگامی که به بتن انبار شما اضافه می شود، به بتن شما اجازه می دهد تا به آب واکنش شیمیایی نشان دهد. بنابراین هنگامی که آب ظاهر می شود، بتن در پاسخ کریستال های به هم پیوسته ای را تشکیل می دهد. اینها تمام منافذ بتن را پر می کنند و هر فضایی را برای آب از بین می برند. که اساسا آب را از بتن شما دور نگه می دارد.

علاوه بر این، بسته به ترکیب کریستالی انتخابی شما، این فرآیند می تواند به طور نامحدود انجام شود و انبار شما را برای همیشه ضد آب می کند.
و اگر نمی خواهید در معرض خطر زوال زودهنگام قرار بگیرید، یک ترکیب سخت کننده یکپارچه ارزش نگاه کردن را دارد.

البته، آب تنها خطری برای بتن نیست. همچنین باید به فعالیتی که در انبار شما انجام می شود فکر کنید. به عنوان مثال، اگر انتظار ترافیک سنگین مکرر را دارید، بتن انبار شما احتمالاً سریعتر فرسوده می شود.

بتن می تواند مقدار زیادی را تحمل کند، اما بدون محافظ مناسب و با اصطکاک کافی، در نهایت فرسوده می شود.

این می تواند منجر به یک کف بتنی ناهموار شود که خطر لیز خوردن، زمین خوردن یا افتادن کارکنان شما را افزایش می دهد. حتی احتمال زیادی وجود دارد که لیفتراک ها واژگون شوند و ایمنی و بهره وری محل کار را بیشتر کاهش دهند.

شما می توانید با استفاده از تیم ساخت و ساز خود از Hard-Cem® به راحتی با همه اینها مقابله کنید. به عنوان تنها افزودنی سفت کننده موجود در بازار، این توانایی منحصر به فرد در افزایش سختی خمیر بتن انبار شما را دارد. این امر مقاومت سایشی و فرسایشی بتن را دو برابر می کند و فرسودگی آن را بسیار سخت تر می کند.

این همچنین هزینه های تعمیر و نگهداری که ممکن است با بتن داشته باشید را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد. بنابراین نیازی نیست که در مورد روکش مجدد یا تعویض بتن انبار خود به دفعات نگران باشید. و می توانید از یک ساختار تجاری طولانی مدت لذت ببرید و در عین حال صرفه جویی در انتشار کربن خود را تا 40 درصد افزایش دهید. همه اینها برای حفظ امنیت فضای کسب و کار شما، مقرون به صرفه و کاملاً عملیاتی کار می کند.
حتی ممکن است بخواهید مواد افزودنی را برای پایداری عملیاتی ترکیب کنید

بسته به محیط اطراف و نحوه عملکرد انبار شما، ممکن است مجبور شوید ترکیبات افزودنی را در نظر بگیرید. از این گذشته، هیچ نوع بتن برای آب و هوای هر منطقه طراحی نشده است.

اگر قصد دارید انباری در منطقه‌ای با چرخه‌های انجماد و ذوب بسازید و بتن بادوام‌تری می‌خواهید، به‌خاطر داشته باشید.

در طول هوای بسیار سرد در چنین منطقه ای، هر مایعی که بتواند از بتن شما وارد شود، در نهایت یخ می زند. سپس منبسط می شود و فشار داخلی اضافی به بتن وارد می کند. پس از رسیدن به مرحله ذوب، مایع منجمد ذوب می شود. این امر فضای بیشتری را برای ورود آب باقی می‌گذارد و باعث آسیب بیشتر برای چرخه یخ-ذوب بعدی می‌شود.

Key points of warehouse optimization
Key points of warehouse optimization

برای جلوگیری از این آسیب یخ زدگی و ذوب، می توانید از تیم سازنده خود بخواهید از یک افزودنی حباب هوا استفاده کنند. کاربرد آن باعث ایجاد فضای خالی هوای بتن شما می شود که فضای کافی برای انبساط آب یخ زده بدون آسیب رساندن به خود بتن باقی می گذارد.

با این حال، این به طور قابل توجهی دوام بتن را در برابر نیروهای ساینده یا فرسایشی افزایش نمی دهد. برای آن، باید چیز دیگری به بتن خود اضافه کنید. که چیز دیگری می تواند Hard-Cem باشد. سازگار با سایر افزودنی ها، Hard-Cem می تواند در کنار یک افزودنی حباب کننده هوا کار کند تا دوام بتن شما را افزایش دهد.

حال، اگر فرآیند کاری دارید که نیاز به استفاده از آب و مایعات ساینده مانند نیتروژن مایع یا آب نمک دارد، چه؟

ترکیب قبلی برای این وضعیت چندان بهینه نخواهد بود. بهتر است ترکیبی از ترکیبات KIM و Hard-Cem را مشاهده کنید. در واقع، تعدادی از مالکان قبلاً مزایای این کار را دیده‌اند، از جمله یکی که مالک یک مرکز پردازش غذاهای دریایی در وست‌پورت، واشنگتن بود.

چرا؟

در حالی که همه افزودنی ها به خوبی با هم کار نمی کنند، KIM و Hard-Cem با یکدیگر سازگار هستند. بنابراین می توانید از تیم خود بخواهید که به راحتی این دو را به بتن اضافه کنند تا از آسیب آب و سایش جلوگیری شود.

این ترکیبات و موارد دیگر می تواند

e یا اینکه عملکردهای شما در درازمدت تا چه حد پایدار خواهد بود.


نکته 3: فضای انبار شما و نحوه استفاده از آن به همان اندازه مهم است


یک کف بتنی دو ردیف قفسه انبار را تقسیم می کند.

مهم نیست که انبار شما چقدر بادوام و پایدار باشد، اگر فضای داخل آن بهینه نباشد، برای شما مفید نخواهد بود. بدون ملاحظات چیدمان مناسب، می‌توانید به انباری با فضای شلوغ، زمان بارگیری و تخلیه طولانی‌تر و بدتر از آن، مشتریان ناراضی و بی‌صبر نگاه کنید.

راه های مختلفی برای کاهش این نگرانی ها وجود دارد. اما شما می خواهید با مهم ترین کار شروع کنید: چیدمان انبارتان.

برای یک فرآیند انبارداری کارآمد، باید مطمئن شوید که جریان محصول شما مستقیم است. این بدان معنی است که چگونه می توانید فضای انبار خود را به روش زیر تقسیم کنید:

داشتن یک انتهای انبار صرفاً برای دریافت محصولات است

نگهداری وسط انبار برای نگهداری

اطمینان از اینکه انتهای دیگر انبار فقط برای ارسال محصولات محفوظ است

با هر بخش که به روشی آسان برای پیگیری طراحی شده است، متوجه خواهید شد که کارمندان شما زمان آسان تری برای انجام فرآیند انبارداری خواهند داشت و ازدحام کمتری وجود خواهد داشت.

برای ازدحام کمتر، همچنین باید مطمئن شوید که انبار شما به گونه ای سازماندهی شده است که فضای کافی برای هر تجهیزات سنگینی که می خواهید استفاده کنید باقی بماند. بنابراین، برای مثال، اگر می‌خواهید از ماشین‌های حمل یا لیفتراک استفاده کنید، مطمئن شوید که فضای کافی برای مانور دادن به آرامی و بدون برخورد با کارمندان یا فضای ذخیره‌سازی دارند.

در نهایت، از هرگونه فضای ذخیره سازی خالی غیر ضروری خودداری کنید. ظروف برای محصولات باید به گونه ای ساخته شوند که فضای کمی برای محصول داشته باشند. در غیر این صورت، ممکن است فضای اضافی را از دست بدهید. بنابراین به جای تهیه ظروف یک‌اندازه، ظروف با اندازه‌های مختلف تهیه کنید.


نکته 4: اتوماسیون را هم از معادله خارج نکنید


در نزدیکی قفسه‌های پر از جعبه‌های مقوایی، تسمه نقاله‌ای وجود دارد که جعبه‌ها را به سمت پایین حرکت می‌دهد و روبات‌های خودکار مقداری را برای پردازش از تسمه بالا می‌برند.

فناوری همیشه برای کارآمدتر کردن وظایف در حال تکامل است و برای بهینه‌سازی انبار تفاوتی ندارد. طیف گسترده ای از ابزارهای اتوماسیون وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید. در اینجا فقط چند مورد است:

  • وسایل نقلیه خودکار – چه بخواهید استاکر خودکار، لیفتراک یا جک پالت را انتخاب کنید، آنها کارایی کارهای دستی را به حداکثر می‌رسانند و کارمندان را برای کارهای مهم‌تر آزاد می‌کنند.
  • ربات‌ها برای کارهای سنگین – مشابه وسایل نقلیه خودکار، ربات‌هایی در دسترس هستند که می‌توانند کارایی کارهای دستی را برای چیدن، بسته‌بندی و بلند کردن وسایل سنگین افزایش دهند.
  • پهپادهای شمارش موجودی – انواع خاصی از پهپادها حتی می توانند این امکان را برای شما فراهم کنند که موجودی انبار خود را با دقت بیشتری بشمارید.
  • فناوری چاپ سه بعدی – اگر منابع لازم برای آن را دارید، حتی می توانید پرینترهای سه بعدی تهیه کنید. اینها می توانند زمان تحویل و هزینه های حمل و نقل را کاهش دهند زیرا می توانید قطعات سفارشی را در محل به جای واردات آنها تهیه کنید.

به طور خلاصه، اتوماسیون می تواند فرآیند انبارداری را دقیق تر و سازنده تر کند.
همه این نکات بهینه سازی انبار برای موفقیت شما حیاتی هستند

با این نکات بهینه سازی انبار، انباری طولانی مدت خواهید داشت که استفاده از فضای آن را به حداکثر می رساند و از مزایای اتوماسیون بهره می برد. اینها مزایای مهمی هستند که تضمین می کنند کسب و کار شما می تواند برای سال های آینده به طور موثر عمل کند.

نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *